Erë e fortë në bregdet dhe ulje temperaturash, si do jetë moti sot
Vendi ynë gjatë gjithë ditës mbetet në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti i kthjellët të jetë mbizotrues. Ndërsa zonat malore do të kenë herë pas here vranësira të lehta.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat minimale dhe rritje në ato maksimale duke u luhatur nga 13°C deri në 35°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi Verior – Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzmin 3-4 ballë.


Shtuar më 04/08/2019, ora 08:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori