Erdogani bën Beratin ministër të Thesarit
Ditën e sotme presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka prezantuar kabinetin e tij qeveritar.

Mes kabinetit me 16 ministra në sy ka rënë dhe emri i dhëndrit të tij, të cilin Erdogan i ka bësuar ministrinë e Thesarit dhe Financave.

Berat Albayrak është 40 vjeç dhe prej vitit 2004 është i martuar me vajzën e presidentit, Esra Erdogan.

Kabineti i plotë i presidentit Erdogan:

Zëvendëspresident: Fuat Oktay

Ministër i Drejtësisë: Abdulhamit Gül

Ministre e Punës, Shërbimeve Sociale dhe Familjes: Zehra Zümrüt Selçuk

Ministër i Mjedisit dhe Urbanizmit: Murat Kurum

Ministër i Jashtëm: Mevlüt Çavuşoğlu

Ministër i Energjisë dhe Resurseve Natyrore: Fatih Dönmez

Ministër i Rinisë dhe Sportit: Mehmet Kasapoğlu

Ministër i Thesarit dhe Financave: Berat Albayrak

Ministër i Brendshëm: Süleyman Soylu

Ministër i Kulturës dhe Turizmit: Mehmet Ersoy

Ministër i Arsimit: Ziya Selçuk

Ministër i Mbrojtjes: Hulusi Akar

Ministër i Shëndetësisë: Fahrettin Koca

Ministër i Industrisë dhe Teknologjisë: Mustafa Varank

Ministër i Bujqësisë dhe Pylltarisë: Bekir Pakdemirli

Ministre e Tregtisë: Ruhsar Pekcan

Ministër i Transportit dhe Infrastrukturës: Cahit Turan /albeu.com/

Shtuar më 10/07/2018, ora 14:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori