EMRI/ Vrasësi i kishte mijëra euro borxh viktimës që ekzekutoi tek Parku i Liqenit
foto ilustruese
Detaje të reja janë mësuar nga ekzekutimi i një nate më parë tek Parku i Liqenit, ku viktima Haxhi Bacinovski kishte dalë për vrap bashkë me djalin e tij të mitur.

Nga hetimet e para rezulton se konflikti për një borxh prej 46 mijë euro, që autori i kishte viktimës ka qenë arsyeja e kësaj ngjarje të rëndë.

Autori është identifikuar menjëherë pas vrasjes nga djali i viktimës, i cili ka qenë dëshmitar në vendngjarje dhe ka parë vrasësin.

Burimet bëjnë me dije se autori është Islam Myslaj, i cili në momentin e ngjarjes ka qenë i shoqëruar edhe me një person tjetër.
Shtuar më 17/03/2019, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori