EMRI/ Kapet fieraku i kërkuar për drogë në të gjithë Europën
Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar sot në qytetin e Fierit me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Sipas policisë, i arrestuari është shtetasi Asllan Fata, 41 vjeç, banues në Fier, ku ndaj të cilit gjykata e Milanos ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për trafik të lëndëve narkotike.

“Arrestohet një shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Interpol Tirana, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:
– A.F, 41 vjeç, banues në Fier.
Gjykata e Milanos/Itali, me Vendimin e datës 11.09.2007 ka vendosur për këtë shtetas masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”. Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë”, njofton policia.
Shtuar më 30/01/2019, ora 08:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori