EMRI/ Aksidenti tragjik: Bllokohet në makinë, vdes polici në Vlorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Burimet bëjnë me dije se në aksident janë përfshirë dy makina në hyrje të qytetit.

Mësohet se nga ky aksident ka ndërruar jetë një efektiv policie, i identifikua si Nuri Malaj, 50-vjeç, punonjës policie.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Mësohet se viktima ka mbetur i bllokuar në makinë, ndërsa forcat zjarrfikëse dhe policia po punojnë për nxjerrjen e trupit të tij.

Njoftimi i plotë i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 22:00, në rrugën Transballkanike pranë IEVP Vlorë, mjeti tip “Bmë” me drejtues shtetasin A. V., është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin N. M.

Si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në vendngjarje shtetasi N. M.

Sherbimet e policisë kanë bërë shoqërimin e shtetasit A. V., në Komisariat, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.
Shtuar më 25/01/2021, ora 22:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori