Lista, këto janë 33 zv/ministrat e rinj të Ramës
Gjatë mbledhjes së Asamblesë, kryeministri Edi Rama ka bërë publike emrat e zv.ministrave.

Lista

Në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë do të kemi 4 zëvendësministra:

Erjon Luçi

Albana Shkurta

Daina Sorrensen

Elton Haxhi

Në Ministrinë e Energjetikes dhe Infrastrukturës:

Enis Liko

Antin Bonati

Dorina Çinari

Artan Shkreli

Në Ministrinë e Brendshme do të kemi 4 zëvendësministra:

Rovena Voda

Julian Hodaj

Romina Kuko

Besford Lamallari

Në ministrinë e Evropës dhe Punës së Jashtme do të kemi tre:

Klea Maliqi

Etien Xhafaj

Artemis Dralo

Në Ministrinë e Mbrojtjes zëvendësministër do të jetë:

Petro Koçi

Ministria e Drejtësisë :

Toni Gogu

Teuta Vodo

Në Ministrinë e Shëndetësisë

Mira Rakacolli

Badhylka Kokospili

Iliana Bajraktari

Ardiana Jaku

Ministria e Arsimit

Besa Shahini

Ervin Demo

Kostandin Shkurti

Shpati Kolgega

Ministria e Turizmit dhe Mjedisit

Ornela Çuçi

Hajrulla Çeku

Ministria e Bujqesise dhe Zhvillimit Rural

Dhimo Kote

Ermira Rusi

Ilir Halilaj

Roland Kristo

Ministria e Kultures

Valbona Shujaku /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2017, ora 12:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori