EMRAT/ Këta janë 12 ekstremistët grek që u liruan ditën e sotme
Pëlqej
Orët e para të mëngjesit të sotëm janë liruar 12 shtetasit grek të shoqëruar pas varrimit të Konstandinos Kacifas ditën e djeshme në Bularat.

12 personat e shoqëruar u liruan në orën 02:00 të mëngjesit dhe mes tyre ioshte edhe ekstremisti grek Babis Karathano.

Së funmdi janë mësuar edhe emrat 12 ekstremistëve, 6 nga të cilët janë shtetas grekë, ndërsa 6 të tjerë janë minoritarë.

Emrat e personave të ndaluar:

1. Andrea Panajot Kuri.
2. Thoma Filip Stefo
3. Kristo Anastas Duci
4. Haralamb Nikolla Karathano
5. Thanas Vangjel Papas
6. Pirro Kosta Panajoti
7. Dhimiter Nasipa Kostandinos
8. Nina Dhionis Dinos
9. Kostantandinos Grigoris Gizolis
10. Anestis Kostaqis Panajotis
11. Jorgos Dhimitris Varelas
12. Athanasis Jorgos Papas dhe nga forcat anti terror Fier, janë ndaluar Apostol Jorgo Thoma dhe Theodhor Nikolla Petropulos. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2018, ora 09:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori