EMRAT/ Identifikohet viktima dhe e plagosura në aksidentin e Koplikut
Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Shkodër-Koplik.

Viktima mëoshet se ëhstë shtetasi Nikola Sokoli rreth 26 vjeç, ndërsa është plagosur dhe shtetasi Lekë Malota 59-vjeç.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur kryqëzimi i Koplik i Sipërm, rreth orës 12:00 teksa mjeti tip “Benz” është përplasur me mjetin “Volksëagen” dhe më pas ka përfunduar në mes të arës duke fluturuar disa metra në ajër.

Njoftimi nga policia:
Me datë 15.03.2019 rreth orës 12:00 në aksin rrugor Shkodër- Koplik në vendin e quajtur kryqëzimi i Koplik i Sipërm, mjeti tip “Benz” është përplasur me mjetin “Volksëagen” për pasojë ka gjetur vdekjen shtetasi N. S. 26 vjeç Malësi e Madhe drejtuesi i mjetit tip”Benz” si dhe ka mbetur i dëmtuar jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër, shtetasi L. M. 59 vjeç banues Malësi e Madhe. Po kryhen veprimet me Grup Hetimor për sqarimin e rrethanave të aksidentit.
Shtuar më 15/03/2019, ora 13:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori