EMRAT/ Hidhet shorti për Këshillin e emërimeve në Drejtësi
Pëlqej
Ditën e sotme është hedhur shorti për përzgjedhjen e emrave të parë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Shorti i parë ka zgjedhur emrat nga Gjykata Kushtetuese si anëtarë të KED të cilët janë: Besnik Imeraj dhe Altina Xhoxhaj.

Ndërsa Vitore Tusha, është zgjedhur anëtare zëvendësuese nga lista e Gjykatës Kushtetuese.

Gjykata Kushtetuese

1. Besnik Imeraj
2. Altina Xhoxhaj
3. Vitore Tusha (ZV)
Gjykata e Larte
1. Artan Broci
2. Shkelzen Selimi (ZV.)

PROKURORIA E PËRGJITHSHME
1. Rovena Gashi

PROKURORET PRANE GJYKATAVE TE APELIT
1. Gentian Ternova
2. Fatjona Memeçaj /albeu.com/

Shtuar më 07/12/2017, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori