Emrat e te vrareve dhe te plagosurve ne perleshjet ne Tetove
Albeu.com
Pas shume versioneve, Ministria e Brendshme e Maqedonise ka publikuar zyrtarisht emrat e te vrareve dhe te arrestuarve nga radhet e grupeve te armatosura.6 personat e vrare

Ramadan Shiti (1983) dhe Imer Gavazi (1965) nga Kosova, Ferat Shahini (1987), Fidan Fejzullahu (1983) dhe Fisnik Ameti (rreth 20 vjeçar), te gjithe nga Brodeci dhe Bekim Memeti (1986) nga Tetova, jane gjashte te vraret ne aksionin e titulluar "Stuhia malore" qe policia maqedonase e zbatoi per te shperndare grupin e armatosur ne fshatin Brodec te Tetoves.

13 personat e arrestuar

Mejdi Islami (1979) nga Tetova dhe 12 te tjere nga fshati Brodec: Izmit Ameti (1952), Florim Ameti (1984), Nevzat Arjani (1953), Habib Ameti (1981), Shehir Ziberi (1978), Nadi Dauti (1959), Bavqar Beqiri (1963), Tafil Dauti (1967), Hanif Dervishi (1956), Rametulla Dauti (1982), Shkendim Dauti (1982) dhe Nevzat Ziberi (1963), i cili per shkak te plageve ne stomak eshte ne sherim mjekesor.
Kunder tyre do te ngriten kallezime penale.
Shtuar më 09/11/2007, ora 20:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori