EMRAT/ Betohen 10 deputetët e rinj të Kuvendit
Deputetët e rinj janë betuar sot gjatë seancës së radhës të Kuvendit të Shqipërisë.

Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për kryetarë bashkie në zgjedhjet e 30 qershorit, ndërsa nga listat e PD-së dhe LSI-së janë betuar 8 emra të rinj.

Deri tani numri i deputetëve në Kuvend shkon 121, teksa mbeten edhe 19 karrige pa plotësuar nga opozita e re, një nga listat e LSI-së dhe 18 nga PD-ja.

Deputetët që u betuan sot
Socialistët
Eljo Hysko
Adriana Jaku
Florenc Spaho
Ardit Konomi

Deputetët nga listat e PD-së dhe LSI-së
Vasil Sterjovski- LSI
Edmond Stojku - LSI
Suzana Topi- LSI
Halit Valteri -PD
Selami Janishehu-PD
Besnik Troplini-PD
Krenar Rryçi-PD
Kostaq Papa-PD
Shtuar më 16/05/2019, ora 11:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori