Emiratet e Bashkuara Arabe njohen Kosoven
Albeu.com
Emiratet e Bashkuara Arabe kane njohur sot zyrtarisht pavaresine e Kosoves. Ky shtet eshte shteti i pare arab qe njeh Kosoven dhe qe behet shteti i 51 qe njeh vendin me te ri te Evropes. Lajmin e ben te ditur agjencia arabe e lajmeve, “WAM”. EBA behen keshtu shteti i pare arab qe njeh pavaresine e Kosoves dhe shteti i 51 qe njeh vendin me te ri te Evropes.

Kete muaj Kosova ka pesuar edhe tre njohje te reja, perkatesisht nga Maqedonia, Mali i Zi dhe Portugalia.

Duket se lobimi i autoriteteve kosovare per njohjen e metejshme te pavaresise po jep frytet e tij.
Shtuar më 15/10/2008, ora 03:31
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori