Eliza Dushku merr pasaportën shqiptare
Aktorja e mirënjohur e Hollivudit, Eliza Dushku, ka marrë sot pasaportën shqiptare. Kryeministri i vendit Sali Berisha i ka dhënë sot pasaportën aktores me origjinë shqiptare.

Kryeministri i ka dorëzuar aktores pasaportën biometrike dhe kartën e identitetit, pas kërkesës së saj për t`u pajisur me shtetësinë dhe dokumentet shqiptare të identifikimit.

Aktorja Eliza Dushku u shpreh se ndjehej krenare që tashmë zotëronte edhe pasaportën shqiptare.

Kryeministri Berisha shprehu kënaqësinë që aktorja e mirënjohur ishte pjesë e projektit për realizimin e dokumentarit që promovon Shqipërinë turistike, historinë, traditat dhe potencialet e saj.

“Shqipëria, me peisazhin e saj unik, ku ndërthuren malet me detin dhe liqenet, po bëhet një destinacion gjithnjë e më i preferuar për turistët e huaj, që edhe këtë vit kanë vizituar në një numër shumë të lartë Shqipërinë. Ne kemi bërë investime të mëdha për të mbështetur zhvillimin e turizmit në infrastrukturën rrugore, sikundër po ndërtojmë impiante të fuqishme për pastrimin e ujërave, kemi ndërmarrë nisma fiskale për përjashtimin nga taksat për një periudhë disavjeçare për ata që investojnë në zonat turistike malore dhe do të vazhdojmë të bëjmë gjithçka që bukuritë shqiptare të bëhen gjithnjë e më të prekshme për këdo” theksoi kryeministri Berisha. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2011, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori