Eliminuan policin malazez, zbulohet emri i nënës dhe djemve
Tre shtetas shqiptarë mësohet të kenë eliminuar me armë zjarri policin e Malit të Zi Millutin Lekovi.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Igalo në afërsi të qytetit Herceg Novi.

Sipas mediave malazeze tre shqiptarët, nuk kanë pasur mjet identifikimi dhe kanë deklaruar se janë nga Kosova.

Nga raporti i policisë malazeze mësohet se Luan Hasanaj 43 vjeç është autor i vrasjes së policit 41 vjecar Millutin Lekoviq, ndërsa në momentin e ndalimit të tyre kanë qenë edhe dy shtetas tjerë nga Shqipëria Lulëzim Hasanaj 49 vjeç dhe Nure Hasanaj 67 vjeçe.

Këta tre persona, janë ulur në pjesën e pasme të mjetit të policisë dhe gjatë shoqërimit të tyre në Komisariatin e Policisë së Herceg Novit, shtetasi shqiptar Luan Hasanaj ka nxjerrë nga një qese armën e zjarrit dhe ka qëlluar në kokë 41 vjecarin Millutin Lekoviq, i cili ka ndrruar jetë në spitalin e Risanit.

Luan Hasanaj rezulton të jetë në kërkim për “tentativë vrasje e kryer në bashkëpunim”.


Shtuar më 16/12/2019, ora 15:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori