Elbasani zgjohet me shpërthim, eksploziv në një lokal
Një shpërthim me lëndë eksplozivi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të marte në Elbasan.

Abc News bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës tre në një lokal në qendër të qytetit të Elbasanit, ku paraprakisht dyshohet se shkak është konkurrenca.

Sipas informacioneve lokali është në pronësi të ish futbollistit të Elbasanit Mateo Toçi.

Nga ngjarja fatmirësisht nuk ka të lënduar vetëm dëme materiale.

Njoftimi i policisë:

Në orët e para të mëngjesit në lagjen “Luigj Gurakuqi”, Elbasan në pjesën e jashtme të lokalit me administrator shtetasin M.T., në pjesën e jashtme të lokalit ka shpërthyer një sasi e vogel dyshohet lëndë plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale

Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve
Shtuar më 04/08/2020, ora 08:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori