Ekzekutuan policin malazez, jepet vendimi për të moshuarën shqiptare dhe 2 djemtë
Tre pjesëtarë të një familjeje shqiptare që ekzekutuan policin malazez, Milutin Lekoviç, janë lënë 30 ditë në paraburgim.

Kjo masë është marrë nga Gjykata e Lartë e Podgoricës për shtetasit: Nure, Luan dhe Lulzim Hasanaj.

Luan Hasanaj ekzekutoi javën e kaluar Lekoviç, ndërsa tentoi të vriste edhe një tjetër polic, Aleksander Kilibard.

Pas kësaj, policia arrestoi në flagrancë tre shqiptarë, nënën e moshuar Nure Hasanaj 67 vjeçe dhe dy djemtë e saj Luan 43 vjeç dhe Lulzim Hasanaj.

Shqiptarët ishin arrestuar në kufi. Ata ishin vendosur në pjesën e pasme të makinës. Gjatë asaj kohe, ata kanë shkëmbyer disa fjalë në gjuhën shqipe. Pas kësaj, Luani ka qëlluar Lekoviçin në pjesën e pasme të kokës.
Shtuar më 18/12/2019, ora 21:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori