E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
Ekstremistët grekë vajtojnë vrasjen në rrugët e Selanikut, provokojnë shqiptarët (VIDEO)
Partia ekstremiste greke ende vazhdon t'i provokojë shqiptarët duke vënë në rrezik edhe bashkëjetesën. Edhe pse të paktë në numër por të rrezikshëm ata sot kanë dalë nëpër Selanik duke kërkuar drejtësi për terroristin e vrarë nga forcat RENEA.

Me pankarta në duar dhe teksa kërkojnë drejtësi për Kacifasin, qytetarët grekë sot janë mbledhur sërish në Selanik duke brohoritur dhe duke mbajtur parulla, të cilat etiketojnë shqiptarët në forma të ndryshme.

ky grupim partiak ka mundur të hyjë në parlamentin grek dhe quhet Agimi i Artë. Ata kërkojnë që Greqia të puhtojë tokat shqiptare dhe në rast se ndonjë ditë vinë në pushtet, mundësia për luftë është e madhe./albeu.com/

Shtuar më 31/10/2018, ora 19:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori