Ekstradimi i Frrokut, çështja i kalon Gjykates së Lartë
Gjykata e Lartë greke në Athinë pritet të vendosë për ekstradimin ose jo të Arben Frrokut dhe Jak Jakut i cili u arrestua bashkë me biznesmenin në një hotel në Selanik.


Në Gjykatën e Selanikut u zhvillua sot seanca gjyqësore në ngarkim të Arben Frrokut, i dyshuari kryesor për vrasjen e komisarit Dritan Lamaj, për ekstradimin e tij në Shqipëri. Pas shqyrtimit te dosjes, trupa gjyqësore vendosi që të kalojë çështjen në Gjykatën e Lartë greke në Athinë.Avokati grek i të dyshuarit për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, pretendon se “të dhënat në dosjen e ardhur nga Shqipëria për klientin e tij, janë të pabaza dhe të pavërtetuara”.Sipas avokatit, të dhënat në dosjen e formuluar nga drejtësia shqiptare nuk e fajësojnë Arben Frrokun për vrasjen e ndodhur në 24 shkurt 2013 në Tiranë. /albeu.com/
Shtuar më 04/04/2013, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori