Eksploziv në banesën e 49-vjeçarit në Elbasan, dyshimet e para
Shpërthen lëndë plasëse në banesën e 49-vjeçarit me inicialet T.Ç.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Katundi i Ri, në qytetin e Elbasanit.

Policia e Elbasanit bën me dije se banesa ku ka shpërthyer lënda plasëse është e pabanueshme. Mësohet se si shkak i shpërthimit janë regjistruar vetëm dëme materiale.


Forcat e policisë janë vendngjarje për sqarimin e rrethanave, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Informacion

Më datë 05.11.2020, rreth orës 04:45, në fshatin Katundi i Ri, Elbasan, në pjesën e jashtme të banesës e cila është e pabanueshme në pronësi shtetasit T.Ç., 49 vjeç, ka shpërthyer një sasi dyshohet lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.
Shtuar më 05/11/2020, ora 08:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori