Eksploziv makinës, shefi i Krimeve: Ka lidhje me detyrën, donin të më paralajmëronin
Foto ilustruese
“Dyshoj se ka lidhje me detyrën time. Nuk kam dyshime tek askush, por unë nuk kam probleme me njeri. Nuk di të akuzoj asnjë person, pasi unë kam mbuluar shumë çështje”. Kështu shprehet shefi i krimeve në Komisariatin nr.1 në Tiranë, Artur Hyka, makina e të cilit shpërtheu mbrëmë si pasojë e vendosjes së një sasie eksplozivi. Ngjarja ndodhi në orët e para të ditës së enjte në zonën e ‘Kinostudios’.


“Nuk kam pasur kërcënime nga askush. As paralajmërime nuk më janë bërë, por jam i sigurt që personi që e ka bërë, ka dashur të më paralajmërojë, për shkak të sasisë së vogël të lëndës plasëse dhe kërcënimi ka qenë serioz, se lënda ishte vendosur në mes të makinës”, pohon Hyka.

Ndërkohë, grupi hetimor po heton për zbardhjen e kësaj ngjarjeje. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2013, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori