Eksploziv magazinës së miellit në Kamëz, nuk ka të lënduar
Mbrëmjen e djeshme, një sasi eksplozivi i është vendosur një magazine në Kamëz. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme të konsiderueshme materiale.

Në bulevardin “Blu” në qëndër Kamëz është vendosur një sasi lënde plasëse në oborrin e jashtëm të godinës së magazinës së shitjes së miellit, në pronësi të shtetasit me iniciale I.C.

Raportohet se si pasojë e shpërthimit, ka pasur dëme të shumta materiale. Uniformat blu kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2014, ora 11:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori