Eksploziv dëshmitarit kyç të vrasjes së kryekomisarit Lamaj
Dëshmitari kryesor në procesin gjyqësor ndaj Arben Frrokut, i cili akuzohet për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj i ka shpëtuar një atentati.

Mësohet se në datën 15 shtator, makinës së Vladit i njohur edhe si dëshmitari i mbrojtur me pseudonimin “Arben Ndoka” i kanë vendosur një sasi eksplozivi.

Mesohet se ngjarja ka ndodhur ne lagjen Don Bosko ku Vladi kishte çuar makinen ne nje servis dhe kur e ka marre ka gjetur poshte saj nje pako te dyshimte.

Menjehere ka lajmeruar policine dhe kane qene forcat e nderhyrjes antieksloziv qe kane çaktivizuar lenden plasese duke shmangur atentatin e mundshëm. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 13:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori