Ekipi Negociator i Kosoves: Jemi dakord qe kufirin e Kosoves ta ruajme sebashku me forca serbe
Albeu.com
Ekipi i Unitetit i Kosoves ka pranuar ne Viene qe kontrollin e kufijve te Kosoves te realizoje se bashku me forcat serbe te sigurise. Nje kerkese e tille bente pjese ne dokumentin prej 14 pikash i cili u pranua nga pala shqiptare.Nje nga pikat eshte kontrrolli i kufirit te Kosoves duke bashkepunuar forcat serbe dhe ato shqiptare. Treshja nderkombetare kete pike e ka marre nga Rezoluta 1244, qe parashikonte pjesmarrjen e forcave serbe te sigurise ne kontrollin e kufijve te Kosoves. ALN
Shtuar më 24/10/2007, ora 20:52
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori