Efektet e ciklonit "Kleopatra"
Rreshjet e shiut të shoqëruara herë pas herë edhe me stuhi ere kryesisht në det do të vazhdojnë të jenë prezente edhe gjatë ditës së sotme. Kjo situatë sinoptike do të ketë një përmirësim vetëm ditën e premte, por paqëndrueshmëria e motit do të vazhdojë të mbizotërojë deri në fund të ditës së dielë. Sipas metereologëve këto janë pasojat e ciklonit "Klepatra" që ka përfshirë gjithë pellgun e mesdheut.

"Ky ciklon ka prekur më shumë pjesën perëndimore, domethënë ka shpëtuar e gjithë zona malore juglindore, veriore. Në Korçë janë shënuar sasi shiu shumë të pakta. Mbetet situata shumë e paqëndrueshme, pra edhe sot mbasdite dhe gjatë natës. do të jenë në intensitete mesatare dhe të dobëta. Gjatë këtyre ditëve dhe gjatë fundjavës nuk do ketë luhatje të madhe të temperaturave në vlerat minimale. Rënia më e ndjeshme do të jetë në vlerat maksimale dhe kjo për shkak të shirave që do jenë të pranishëm në mesditë dhe pjesën e dytë të ditës"- tha Lajda Porja për AS. /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2013, ora 18:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori