Edukatorja rezulton pozitive me COVID-19, karantinohet i gjithë stafi
Një edukatore në kopshtin më të madh të qytetit të Elbasanit, "Ali Arapi" është mbyllur pasi testuar pozitivisht me COVID-19.

Mësohet se pas testimit të saj pozitive është karantinuar i gjithë stafi, ndërsa prindërit janë lajmëruar që të marrim me urgjencë fëmijët e tyre.

Po në Elbasan sot është mbyllur çerdhja numër dy, pasi një edukatore ka rezultuar pozitive.

Edukatorja është infektuar nga bashkëshorti i saj, i cili ishte testuar pozitiv më herët, punonjës në bashkinë e Elbasanit.

Si pasoje çerdhja është mbyllur dhe 12 anëtareve të stafit ju është rekomanduar karantinimi.
Shtuar më 02/11/2020, ora 19:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori