Edi Rama në Marshin e Paqes sot në Paris
Kryeministri Edi Rama do të jetës sot në Paris për të marrë pjesë në marshimin e paqes në ndër të viktimave të sulmeve nga terroristët.

I shoqëruar nga ministri i Jashtë Ditmir Bushati dhe ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj, dhe përfaqësues të komuniteteve fetare, kryeministri Rama do të shprehë solidaritet në kauzën kundër terrorizmit.

Po ashtu Rama dhe një grup gazetarësh do të zhvillojnë homazhe pranë redaksisë së reviztës satirike “Charlie Hedbo” ku më 7 janar u sulmua nga dy persona, të cilët vranë 10 gazetarë dhe 2 policë.

marshimin e nesërm do të marrin pjesë edhe shumë lider të tjerë botërore, si Barack Obama, Devid Cameron, Matteo Renzi, Angela Merkel etj. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2015, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori