Edhe ne qender te Tetoves vendoset flamuri gjigant
Albeu.com
Qeveria maqedonase në kuadër të një projekti qeveritar që po zbatohet në të gjithë vendin, ka vendosur një flamur gjigant shtetëror në mes të Tetovës. Ceremonia e ngritjes së flamurit u shënua sot pasdite, ku në ...... rrugën “Cvetan Dimov” në afërsi të stacionit policor dhe rreth lumit Pena do të valojë flamuri shtetëror me një gjatësi prej 30 metrash.

Projekti i vendosjes së flamujve financohet nga Qeveria dhe në gjithë vendin janë vendosur rreth 50 flamuj, duke përfshirë qendra të qyteteve, autostrada dhe rajone të ndryshme.
Shtuar më 30/05/2010, ora 22:01
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori