Edhe Lleshaj i "bie nga Kina": Kush e ka fajin për grabitjen
Grabitja e 10 milion eurove në aeroportin e Rinasit ka tronditur opinionin publikë dhe sigurinë e vendit.

Aeroporti i |Rinasit është një nga pikat që duhet të jetë më e sigurta në vend po kjo nuk ka rezultuar e tillë.

Së fundmi ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, doli në një deklaratë për mediat, përmes së cilës bëri përgjegjës kompaninë koncensionare për sigurinë në Rinas.

“U cënua rëndë siguaria e rinasit u vu në rrezik serioz jeta e punonjësve të policisë. Nuk kanë funksionuar mekanizmat e sigurisë përgjegjësi e kompanisë kineze. Kompania ka dështuar të përmbushë përgjegjësitë e saj, për sigurinë fizike. Nuk zbatuan standardet e sigurisë së detyrueshme. Do kishte mjaftuar vetëm pjesa e parave të përvitshme” tha Lleshaj.
Shtuar më 10/04/2019, ora 15:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori