Edhe këtë vit, Rama vendos lule në vendet ku u vranë 4 protestuesit e 21 Janarit (VIDEO)
Kreu i qeverisë Edi Rama dhe zyrtarë të lartë socialistë kanë mbajtur sot homazhe në vendin ku u vranë 4 protestues në 21 Janar në vitin 2011.

Ky është viti i 9 radhazi që në vendet ku u vranë katër viktimat që sot iu akordua dhe titulli i dëshmoritatdheut, vendosen lule nga Rama dhe familjarët.

Rama iu akordoi titullin e “DëshmoritAtdheut” viktimave Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika, ndërkohë që familjarëve të tyre iu premtoi për të disatën herë vendosjen e drejtësisë, edhe pse tha se kryeministri nuk mund të bëjë rolin e prokurorit.
Shtuar më 21/01/2021, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori