Edhe bashkia e Devollit do të drejtohet nga PS-ja

Është mbyllur procesi i numërimit të kutive edhe në bashkinë e Devollit.

Për këtë bashki kandidonin 4 kandidatë.

Fitues është shpallur Eduard Duro nga PS-ja i cili mori 84% të votave të përkthyera në numër 6304">6304 vota.

Kandidati i pavarur, Fezi Shaholli mori 9% , kandidati i FRD, Ylli Cenkolli 3% dhe kandidati i shpresës për ndryshim, Artur Porpollogu 5 %. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2019, ora 23:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori