“Eagle 8”, Arvizu: Shqipëria krah NATO-s
Aambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka shprehur sot vlerësim për drejtuesit e ushtrisë shqiptare. Gjatë ceremonisë së mbërritjes të kontingjentit ushtarak “Eagle 8” nga Afganistani, Arvizu u shpreh se Shqipëria në misionet e saj jashtë Shqipërisë ka qenë në krah të NATO-s.

“Shqipëria në këto misione ishte krah NATO-s. Sakrificë dhe kontribut nga Shqipëria. Vlerësojmë punën e gjithë-secilit prej jush. Kam ndjekur me vëmendje punën tuaj. Flamuri shqiptar krah atij amerikan e të NATO-s. Vlerësim drejtuesve të ushtrisë shqiptare.” u shpreh gjatë fjalës së tij Arvizu. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori