E zbulon Arian Çani: Rama dhe ministri grek janë kushërinj nga nëna
Gjatë diskutimit për takimin e sotëm mes ministrit grek Nikos Dendias dhe kryeministrit Edi Rama, në "Open" u fol edhe për origjinën shqiptare të Dendias.

Gazetari Arjan Çani tregoi se në fshatin Vuno të Vlorës, thonë se Rama dhe Dendias kanë lidhje farefisnore.

"Ministri i Jashtëm grek Dendias është shqiptarë me orgjinë nga Vunoi.

Ka lajme që qarkullojnë në mediat ku tregojnë se Dendias është nga fshati Vuno dhe familja e tij ka pasur mbiemrin Dede.

Madje të vjetrit në këtë fshat tregojnë se Rama e ka kushëri, pasi e mamaja e tij është nga Vunoi", tha Çani.
Shtuar më 20/10/2020, ora 22:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori