E tmerrshme: I dolën trutë, babai goditi 30 herë më thikë të dashurin e vajzës
Pëlqej
Vrasja e Olsi Lakos në Tiranë vazhdon të htrondisë opinionin publik. Ai u masakrua me thikë nga babai i të dashurës së tij, Remzi Çaushaj, 51-vjeç.

Ngjarja e rëndë ndodhi paraditen e së mërkurës në zonën e “Unazës së Re në Tiranë”.

Çaushaj kishte mësuar për lidhjen e të bijës 23-vjeçare me Lakon dhe kishte shkuar të takonte këtë të fundit.

Ai nuk ishte dakord për lidhjen e tyre, pasi djali kishte qenë i martuar edhe më parë, shkruan JOQ.

Vajza e tij kishte kërkuar urdhër-mbrojtje në polici më parë pasi i ati e dhunonte.

NGJARJA

51-vjeçari ishte nisur nga Fieri për në Tiranë për të takuar të bijën, e cila punonte në një qendër spitalore.

Më pas ai ka ftuar të dashurin e saj Olsi Lakon për të pirë kafe dhe mes tyre ka nisur debati me tone të ashpra.

Sipas atyre që tregojën kalimtarët, Çaushaj e ka kërcënuar me jetë të riun.

"Do të vras. Të kam thënë se do të ta ha zemrën", është dëgjuar se i ka thënë Çaushaj të riut.

Dëshmitarët raportojnë se viktima ka vrapuar rreth 100 metra për t’i shpëtuar konfliktit menjëherë sapo 51-vjeçari ka nxjerrë kaçavidën.

38-vjeçari është futur në një lokal dhe ka mbyllur derën, mirëpo nuk ka arritur t’i shpëtojë sulmit të Remziut, i cili e ka goditur tri herë me kaçavidë në kokë dhe në qafë, duke e dëmtuar rëndë.

Dëshmitarë nga vendngjarja rrëfejnë ekskluzivisht skenën makabre:

Po ca tre here o vllai ai mbyti me goditje pa pushim se isha prezent vete. Ai e ka goditur mbi 30 here sa kur ia ngrita kokën i ishte hapur kafka po i dilnin trutë.

Thjesht ai ishte i pa shpirt nuk pushonte se godituri ne koke . Un shkova ta shikoja se si ishte, sepse te gjith u larguan dhe se kapte njeri me dore.

Kur e pame bashke me nje goce qe ishte aty kliente ai e kishte koken grope dhe hoqi tuten ajo goca dhe ia vume te vrima qe mos i dilnin gjerat e kokes deri sa erdhi ambulanca mbas 15-20 min. Nje shoku ime ishte perballe ne tavoline ku e goditi, ai derisa e rezovi, posht pastaj iku dhe askush nuk e ndaloi./albeu.com/


Shtuar më 23/09/2018, ora 10:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori