E rrallë, gruaja përpiqet të fikë zjarrin me mjete rrethanore në Lezhë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Dicka e rrallë ka ndodhur në Talë të Lezhës.

Teksa një zjarr ka përfshirë shkurret e kanalit ngjitur me shtëpinë, File Murri, kryefamiljarja nuk ka pritur që të ndërhyjnë forcat e emergjencës apo shteti, por ka bërë detyrën e saj si qytetare.

Filja ka vepruar me mjete rrethanore duke u përpjekur të shuajë flakët që janë përhapur me shpejtësi.

Ky është një rast që duhet vlerësuar dhe marrë si shembull që në emergjenca duhet të kontribuojnë edhe vetë qytetarët. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2017, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori