E rëndë, familjes që ju dëmtua shtëpia nga tërmeti i jepet vetëm një çadër
Shtabi i emergjencave civile ka marrë masa për të sistemuar një prej familjeve të prekura nga tërmeti i pak ditëve më parë në Kuç të Vlorës.

Kjo ka ndodhur për shkak të reshjeve dhe temperaturave të ulëta,shkruan lapsi.Familjes i është dhënë vetëm një çadër ushtrie ku do të qëndrojë provizorisht deri në përfundim të procesit të evidentimit të dëmit. Prefekti Flamur Mamaj ka thënë se situata po monitorohet hap pas hapi.

Grupi i punës së Bashkisë Himarë ka mbërritur në terren dhe po punon për evidentimin e dëmeve. Sa i përket furnizimit me energji elektrike situata vijon të mbetet problematike.


Shtuar më 10/01/2019, ora 14:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori