E rëndë! COVID-19 i merr jetën edhe një 29 vjeçari
Në 24 orët e fundit në vend kanë ndërruar jetë 9 pacientë nga COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, mes viktimave, më i riu është edhe një 29 vjeçar.

Ministria e Shëndetësisë u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat anticovid dhe për ç’do rast që shfaqin simptoma të kontaktojnë me mjekun e familjes.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 9 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19 në spitalet COVID. 3 qytetarë nga Tirana, 2 qytetare nga Durrësi, 2 qytetar nga Librazhdi, 1 qytetar nga Kurbini, 1 qytetar nga Lushnja, të moshave 29-84 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerëve.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u drejtohet qytetarëve të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes dhe të kontaktojnë për çdo dyshim me mjekun e familjes për të kryer testimin si dhe për ndjekjen dhe trajtimin ambulator në banesë. Telefononi në linjën e gjelbër 0800 40 40 për të mësuar mjekun tuaj të familjes dhe për të kontaktuar me të.

Gjithashtu, telefononi në numri unik 127 i Urgjencës Kombëtare mund të telefononi kur dyshoni se keni shenja të sëmundjes dhe duhet të kryeni testimin për COVID19 apo nëse keni nevojë për trajtim të specializuar spitalor në spitalet COVID.


Shtuar më 25/01/2021, ora 17:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori