E quajti kazan por u pendua, si e priti televizioni italian faljen e Ramës
Pëlqej
Bëri bujë deklarata e Kryeminsirit Rama për reportazhin e filmuar në Bulqizë nga televizoni italian emisionin Italian “Le lene”, televizion të cilin Rama e cilësoi si Kazan.

Pas këtyre deklaratave të Ramës, emisioni reagoi ashpër, dhe kryeministri Rama pak ditë më vonë deklaroi se akuzat e tij ishin të nxituara, pasi nuk e kishte parë reportazhin.

Në një lidhje direkte nga Italia për emisionin #DritaremeRudinën, gazetari i emisionit “Le lene” Taulant Kopliku, ka thënë se tërheqja e Ramës nga fjalët e tij në lidhje me reportazhin e zhvilluar në Bulqizë, është pritur mirë dhe është vlerësuar nga drejtuesit e emisionit.
Shtuar më 20/11/2017, ora 23:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori