E preferuara e Sulltanit dashuronte Skëndërbeun?!
Romani më i ri i botuar në Francë lidhur me heroin tonë kombëtar, Skëndërbeun është ai me titull " “Scanderbeg, ou les Aventures dy prince d’Albanie”

Libri pasqyron jo vetëm lidhjet politike dhe aleancat strategjike të Skëndërbeut, por edhe pjesën njerëzore të tij.

Pikërisht në libër, tregohet se Skëndërbeu ishte i gjatë, i hijshëm dhe i pëlqyeshëm nga femrat.

Ndër këto femra që e pëlqente heroin tonë, ishte edhe Melisa, e cila ishte dhe e preferuara e Sulltan Muratit.

Në këtë libër tregohet dhe të tjera intriga dhe çështje personale të Skëndërbeut, të panjohura deri më sot. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori