E pazakontë! Kryeplaku doli në protestë për rrugën, policia e gjobit me 5 milionë lekë
5 milionë lekë pasi doli në protestë për rrugën e fshatit Rraja.

Policia e Mirditës ka gjobitur me këtë shumë, kryeplakun e fshatit Rraja e Zëzë në Mirditë, Kol Nikollin.

Burimet nga policia bëjnë me dije se ai është gjobitur si organizatori protestës si dhe për shkelje të rregullave anti-covid.

Gjatë të shtunës banorët e fshatrave Vele, Rraja e Zezë dhe Munaz kanë protestuar për disa minuta në Rrugën e Kombit.

Ato protestuan për dëmtimin e rrugës së zonës sepse një firmë po ndërton ujësjellësin e zonës.

Mësohet se pas protestës ka nisur ndërhyrja në rrugën e dëmtuar, për ta kthyer në gjendjen e mëparshme, por përveç kësaj protestuesit janë ndëshkuar me gjoba. /albeu.com/

Shtuar më 18/01/2021, ora 17:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori