E pabesueshme, pas "Noizy-t" fëmijët tanë mësojnë edhe për "Stresin" në shkolla (FOTO LAJM)

Pëlqej
Arsimi në Shqipëria duket të jetë në periudhën më të errët të tij aq sa kushdo mund të botojë dhe publikojë libra dhe më pas me pak para dhe mbështetje politike mund t'i bëjë pjesë të kurrikulave shkollore jashtëqitjet mendore që i ofrohen fëmijëve të këtij vendi.

Kështu për shembull, gjatë dy ditëve të fundit rreperat "Noizy" dhe "Stresi" kanë publikuar në Instagramin e tyre pjesë nga librat ku fëmijëve iu mësohen për ta.

Në librin e publikuar nga "Noizy" fëmijëve iu thuhet se ai është rreperi më i famshëm në Shqipëri, kurse "Stresi" ka publikuar një pasazh tjetër ku autorët e librave e kanë përfshirë përmes një memeje.

Për më tepër, ndiqni galerinë e mësipërme! /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori