E moshuara shpirtgjërë dhuron për të prekurit nga tërmeti: Asgjë s'marrim me vete! (VIDEO)
Një rast tepër i veçantë vjen nga kjo e moshuar që shihni në videon e bashkëngjitur lajmit, ku ka treguar edhe çfarë ka orfruar për njerëzit në nevojë.

“Kam bërë gati 2 batanije, 4 palë xhinse, nja 2 bluza, një shall dimri dhe një mbulesë. Vetë i bëra gati, kush ti bëjë tjetër, nuk kam tjetër me vete kam kapelën dhe veten time.

Një pension me 170 mijë, Zoti ju dhashtë dorën se janë punët e tij. Por njerëzit nuk janë njerëz, se nuk duan njëri-tjetrin por duan pasurinë. Asgjë nuk marrim me vete.

Atje të jemi të pastërr tek ai, se ajo jetë është më e rëndë” thotë e moshuara.Shtuar më 30/11/2019, ora 18:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori