E moshuara gjirokastrite i përlot të gjithë, fal gjithçka ka (VIDEO)
Kjo që shihni është Xhevaire Xhiku nga Gjirokastra. E lënduar nga situta në të cilën ndodhet Shqipëria, e moshuara ka vendosur të dhurojë pensionin e saj.

“U trondit i gjithë vendi, u trondit e gjithë bota jo ne që i kemi motrat dhe vëllezërit tanë. Me ato mumdësi që kemi, një pension timim këtë muaj nuk e doja, vetëm pensionin e burrit, aq mundësi sa kisha dhe më shumë do kountriboja’, shprehet ajo për abc neës.

Ky është një gjest shumë simbolik, por tregon shumë. Kur dihet që vlerat e pensioneve janë shumë qesharake zonja Xhiku vendosi ta dhurojë dhe vetë do ushqehet më pak.


Shtuar më 02/12/2019, ora 15:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori