E jashtëzakonshme! Shqiptarët në burgjet greke po mbledhin ndihma për të prekurit nga tërmeti
Tërmeti i fuqishëm në Shqiëpri rënë ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit ka mbledhur shqiptarët anë e mbanë botës për të ndihmuar familjet e prekura.

Ndërkohë për të dhënë një dorë në këtë gjendje të jashtëzakonshme janë afruar dhe të burgosurit shqiptarë në burgje greke.

Burimet bëjnë me dije se të dënuarit po organizohen për të mbledhur sa të munden ndihma për qindra njerëzit të cilët patën fatin e keq të humbisnin të dashurit e tyre dhe banesat. /albeu.com/

Shtuar më 27/11/2019, ora 18:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori