Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë
Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim kandidaturën e tij për të qenë në krye të akuzës në Shqipëri.

Ndërkohë, Arta Marku mori 11 vota pro, 78 abstenim dhe 22 kundër.

Fatjona Memçaj mori 8 vota pro, 18 kundër dhe 87 vota abstenim.

Votimi

Olsian Çela – 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim

Arta Marku – 11 vota pro, 78 abstenim dhe 22 kundër

Fatjona Memçaj – 8 vota pro, 18 kundër dhe 87 vota abstenim

Shtuar më 05/12/2019, ora 15:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori