I ngacmoi gruan? Var veten 20-vjeçari që plagosi burrin xheloz në Theth
Pëlqej
Është identifikuar i riu që u vetëvar me çërçaf në burgun e Shënkollit në Lezhë.

Mësohet se i riu është Florian Kodra nga Shkodra.

Trupi i tij u pajetë është dërguar në morgun e spitalitnë Lezhë.

Ai u gjetgjet në godinën 4, në pjesën e dushëve ku ishte vetëvarur me çërçaf.

I riu nga Shkodra akuzohet dhe ishte dënuar për “Vrasje të mbetur në tentative”.

Një sherr për xhelozi duket se ka qenë shkaku i plagosjes.

I plagosuri la Tiranën për të menaxhuar në Theth bizneset familjare të së shoqes me të cilën nisi jetesën 3 vite më parë, por xhelozia për të për pak sa nuk i mori jetën.

Nazmi Topuzi, 49 vjeç, ka marrë dy plumba në trup nga Florian Kodra.

Sipas Policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 06:45, kur Nazmi Topuzi ka dalë në oborrin e shtëpisë së vjehrrës së tij, ku ai jetonte bashkë me të shoqen.

Sipas Policisë, shkak i këtij krimi është bërë xhelozia, pasi i plagosuri dyshonte se 19-vjeçari i ngacmonte atij gruan 48- vjeçare.

Njoftim i policisë mbi ngjarjen në Theth

“Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në fshatin Theth Shkodër me datë 21.04.2016 rreth orës 06:45, ku është plagosur me armë zjarri shtetasi me iniciale N.T 49 vjeç, banues në Tiranë, i cili ndodhej në fshatin Theth pasi jetonte në shtëpinë e bashkejetueses së tij shtetases me iniciale D.D, 48 vjeçe ju informojme se:

Nga veprimet e kryera nga grupi hetimor rezultoi se ne trupin e të dëmtuarit u konstatohen dy dëmtime të shkaktuara me armë zjarri , ku si pasoje edhe pas ndihmës së marrë mjekesore vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore ne spital.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale: 4 (katër) gëzhoja , model 56 kalibri 7.62 mm. Si rezultat i veprimeve të shpejta operative e hetimore u bë e mundur identifikimi dhe kapja në flagrancë e autorit të ngjarjes, shtetasit Florian Kodra , 19 vjeç banues në Thethë Shkodër.

Këtij shtetasit iu sekuestrua arma e krimit automatiku kallshnikov. Shkaku i plagosjes per motive te dobeta”, sqaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake e municionit” , Neni 78-22 , e 278 i Kodit Penal./albeu.com/

Shtuar më 21/11/2017, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori