Zbardhen detajet, pacientja nga Shkodra u infektua në Tiranë
Janw zbuluar detajet pwr pacienten me COVID-19 nga Shkodra.

Nw bazw tw raportimeve tw para mwsohet se pacientja ka qwnw prej 3 javwsh nw Tiranw, aty ky dyshohet tw ketw marrw edhe virusin.

Pacientja ndodhet në spitalin infektiv dhe po i nënshtrohet kontrollit mjekësor dhe procedurave spitalore.

Ndërkohë në pikën e kalimit të Hanit të Hotit vijojnë lëvizjet e lejuara vetëm për mjetet e transportit të mallrave.

Ndërsa të gjithë udhëtaret që kalojnë në këtë pikë i nënshtrohen kontrolleve për covid -19.

Shtuar më 23/03/2020, ora 16:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori