Zaev nuk ka dhënë dorëheqjen
Lajmi se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen u shpërnda shumë shpejt në mediat online dhe rrjetet sociale, por duket se kjo nuk është e vërtetë.

Korrepondentja i "Abc News" në Maqedoni Xhumadije Ibrahimi konfirmon se Zaev nuk ka dhënë dorëheqjen ndryshe nga sa raportoi agjencia e lajmeve italiane ANSA.

"Zoran Zaev nuk ka konfirmuar dorëheqjen e tij. E pyetur nga mediat nëse është e vërtetë u përgjgjën me pyetjen se deri në këto momente po bëhen të gjitha disktutimet dhe analizat se çfarë do të bëhet më tej", vijoi ajo.

Agjencia italiane raportoi gjatë mesditës së sotme se Zaev dha dorëheqjen pasi vendi i tij nuk arriti të hapë negociatat me Bashkimin Europian.

Ky ishte një zotim i Zaevit në fillim të marrjes së mandatit të kryeministrit, gjë të cilën mbetet për ta vërtetuar nëse do ta mbajë ose jo në orët apo ditët në vijim. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2019, ora 16:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori