Më në fund "paqe" në Mesdhe, ja ku do të zhvillohen bisedimet Greqi-Turqi
Negociatat mes Turqisë dhe Greqisë do të rinisin më datë 25 janar.

Ky është njoftimi zyrtar nga Ministria e Jashtme e Greqisë.

Sipas mediave greke bëhet fjalë për raundin e 61 të negociatave dhe ato nuk do të mbahen në Tiranë siç u shpreh kreu i ministrisë së Jashtme turke që do të ishte i gatshëm të merrte pjesë, por në Stamboll.

Më herët, mediat turke raportuan se kreu i diplomacisë turke Mevlut Çaushoglu i bëri thirrje palës greke që të negocionin.

Madje, Çaushoglu kishte sugjeruar Tiranën si vendin ku mund të takoheshin me grekët nisur edhe nga sugjerimi i kryeministrit Rama.

Shtuar më 11/01/2021, ora 19:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori