Frikë nga reagimet, rikthehet transmetimi analog në televizonet shqiptare
Ditën e sotme AMA ka marrë një vendim të rëndësishëm në lidhje me transmetimet analoge.

Mësohet se është shtyrë më 4 muaj fikjen fikja e transmetimeve analoge.

Kjo si shkak e problemeve dhe ankesave të shumta nga qytetarët.

AMA deklaron se do të rindizen sërish transmetimet analoge dhe se sinjali analog i transmetimit do të fiket më 15 janar 2019. /albeu.com/


Shtuar më 11/09/2018, ora 14:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori