U arrestuan për show, gjykata e Apelit jep vendimin për mjekët e Shkodrës
Gjykata e ApelitShkodër ka lënë në fuqi vendimin e shkallë së parë për mjekët dhe infermierët e spitalit rajonal të Shkodër.

Apeli ka vendosur masen detyrim paraqitje për ish drejtorin e spitalit Përparim Çela, ish drejtoren dhe mjeken Dhurata Uruçi, infermierin Renato Kepi.

Kardio-kirurgu i njohur që la Amerikën për të punuar në Shkodër, Luan Dragusha është totalisht i lirë pasi ndaj tij nuk ka asnjë masë sigurie.

Po ashtu janë lënë të lira edhe katër shtetaset pjesë e administratës.

I vetmi që vazhdon të jetë në kërkim është mjeku Edi Smajlaj i cili sipas burimeve pritet që shumë shpejt të paraqitet në Gjykatën e Shkallës së Parë.

Mjekët u akuzuan fillimisht nga prokuroria për disa abuzime lidhur me stendat tek koronarografia por më pas gjykata i la të lirë mjekët dhe infermierët, vendim të cilin e dha edhe gjykata e apelitShkodër.

Sipas Prokurorise mjeket kishin porositur më shumë stenda se sa i duheshin spitalit, duke demtuar buxhetin e Ministrise se Shendetesise.
Shtuar më 16/10/2018, ora 10:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori